KOSZYK JEST
PUSTY

Więcej o : Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko

lut01

Więcej o : Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko

Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko to projekt, który może być realizowany dzięki wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2018 (w ramach projektów rejonowych - Chartowo, Rataje, Żegrze oraz Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka- Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki).
Projekt ten jest kontynuacją edycji 2017, realizowanej przez Fundację w ośmiu szkołach podstawowych na Ratajach, Chartowie i Żegrzu (również finansowanej ze środków PBO 2017), w której wzięło udział 180 kobiet i 225 dzieci.
"Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko" odpowiada na potrzebę aktywnego spędzenia czasu przez młode mamy, z jednoczesnym wymogiem zapewnienia w tym samym momencie opieki dla ich dzieci.
Każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka, bardzo często zapominając o swoich potrzebach. Zdarza się, że nawet o nich nie zapomina, ale nie ma jak ich realizować. Niestety, mąż wracający regularnie z pracy o godzinie 17 to dzisiaj coraz większa rzadkość, nie mówiąc już o sytuacji kobiet samotnie wychowujących dzieci. Babcie również są często zapracowane, albo mieszkają daleko. Jak w takiej sytuacji Mama może poświęcić czas na poprawę swojego zdrowia i figury? Często po prostu z tego rezygnuje. A przecież szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko! Godzina w tygodniu dla samej siebie jest niezbędna nie tylko dla ciała, ale także dla psychiki. Regularne ćwiczenia z innymi Mamami, często mającymi te same problemy, potrafi działać jak prawdziwa psychoterapia! Ideą projektu jest organizowanie cotygodniowych bezpłatnych zajęć fitness dla mam, w trakcie których zapewniona jest bezpłatna opieka dla ich dzieci. Dzieciaki będą rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i kreatywność podczas ciekawych zajęć z wykwalifikowanymi opiekunami, a w tym czasie mamy będą miały czas na poprawę swojej kondycji, zdrowia i figury.  W końcu Mamy będą mogły zadbać o siebie, nie martwiąc się o zorganizowanie opieki dla swoich dzieci. Będą mogły skupić się na swoich potrzebach wiedząc, że ich dziecko jest pod bardzo dobrą opieką i ma kreatywnie zorganizowany czas. Zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, przygody z książką, malowanie buziek i wiele innych atrakcji będzie czekało na małych milusińskich. Zajęcia są też wspaniałą formą integracji dla kobiet i dzieci mieszkających blisko siebie, mających podobne potrzeby i problemy. Aktywna Mama to Mama zdrowa, piękna, zrelaksowana i szczęśliwa, a szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko!
 
Edycja 2018 Aktywnej Mamy i Szczęśliwego Dziecka będzie bogatsza o możliwość skorzystania z nieodpłatnej opieki dietetyka oraz dokonywania regularnych pomiarów ciała (wagi, obwodów i analizy składu ciała). Zależy nam na tym, żeby "Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko" był projektem jak najbardziej kompleksowym. Wiadomym jest, że do pełni zdrowia, oprócz aktywności fizycznej, niezbędne jest również prawidłowe odżywianie. Poza tym jest to również bezpośrednia odpowiedź na zgłoszone potrzeby wielu uczestniczek.
 
Zajęcia będą odbywać się w Szkołach Podstawowych ( nr 3, 6, 19, 20, 50, 51, 61, 64 64) ze względu na dostosowanie sal do potrzeb małych dzieci.
Kliknij, żeby zobaczyc grafik.
 
        
 
Zdjęcie:
 
lut  01
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl