KOSZYK JEST
PUSTY

Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko - częste pytania

lut03

Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko - częste pytania

 
Aktywna Mama i Szczęśliwe Dziecko to projekt, który może być realizowany dzięki wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017 (w ramach projektów rejonowych - Chartowo, Rataje, Żegrze).
         Każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka, bardzo często zapominając o swoich potrzebach. Zdarza się, że nawet o nich nie zapomina, ale nie ma jak ich realizować. Niestety, mąż wracający regularnie z pracy o godzinie 17 to dzisiaj coraz większa rzadkość, nie mówiąc już o sytuacji kobiet samotnie wychowujących dzieci. Babcie również są często zapracowane, albo mieszkają daleko. Jak w takiej sytuacji Mama może poświęcić czas na poprawę swojego zdrowia i figury? Często po prostu z tego rezygnuje. A przecież szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko! Godzina w tygodniu dla samej siebie jest niezbędna nie tylko dla ciała, ale także dla psychiki. Regularne ćwiczenia z innymi Mamami, często mającymi te same problemy, potrafi działać jak prawdziwa psychoterapia! Ideą projektu jest organizowanie cotygodniowych bezpłatnych zajęć fitness dla mam, w trakcie których zapewniona jest bezpłatna opieka dla ich dzieci. Dzieciaki będą rozwijać swoje umiejętności, zainteresowania i kreatywność podczas ciekawych zajęć z wykwalifikowanymi opiekunami, a w tym czasie mamy będą miały czas na poprawę swojej kondycji, zdrowia i figury.  W końcu Mamy będą mogły zadbać o siebie, nie martwiąc się o zorganizowanie opieki dla swoich dzieci. Będą mogły skupić się na swoich potrzebach wiedząc, że ich dziecko jest pod bardzo dobrą opieką i ma kreatywnie zorganizowany czas. Zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, przygody z książką, malowanie buziek i wiele innych atrakcji będzie czekało na małych milusińskich. Zajęcia są też wspaniałą formą integracji dla kobiet i dzieci mieszkających blisko siebie, mających podobne potrzeby i problemy. Aktywna Mama to Mama zdrowa, piękna, zrelaksowana i szczęśliwa, a szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko!
 
Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
 
1. Czy zarówno zajęcia dla mam jak i dla dzieci są naprawę całkowicie bezpłatne?
Tak, dzięki wygranej w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017 zarówno zajęcia dla mam, jak również dla ich dzieci są całkowicie darmowe. W całości finansuje je Miasto Poznań. Organizatorem jest Fundacja Aktywnego Zdrowia.
 
2. Co muszę zabrać ze sobą na zajęcia?
Na zajęcia proponuję wziąć wygodny strój do ćwiczeń i wodę do picia. Dysponujemy swoimi matami - nie trzeba ich ze sobą przynosić. Nie dysponujemy napojami i pożywieniem dla dzieci.
 
3. Jak długo trwają zajęcia?
Zajęcia fitness trwają ok 50 minut. Zajęcia dla dzieci-60 minut, tak, żeby Mama miała chwilę na spokojne przebranie się.
 
4.Czy mogę przyjść z więcej niż jednym dzieckiem?
Oczywiście. Celem projektu jest zapewnienie możliwości podjęcia aktywności fizycznej przez Mamy nie mające dodatkowej opieki dla swoich pociech. Mama może przyjść z taką ilością dzieci, jaką posiada:)Z tym, że zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 2,5-9 lat.
 
5. Kto będzie opiekował się moim dzieckiem?
Dziećmi będą zajmować się osoby z odpowiednimi do tego uprawnieniami. Wśród opiekunek będą m. in. dwie nauczycielki wychowania przedszkolnego (w tym jedna z uprawnieniami logopedycznymi), fizjoterapeutka z przygotowaniem pedagogicznym oraz terapeutka zajęciowa.
 
6. A co jeśli moje dziecko będzie płakać/nie będzie chciało uczestniczyć w zajęciach?
W sytuacji, gdy nie uda się zainteresować dziecka zabawą i będzie domagało się obecności Mamy - zostanie do niej zaprowadzone.
 
7.Czy mogę przyjść na zajęcia bez dziecka?
Istnieje możliwość przyjścia na zajęcia bez dziecka, ale pierwszeństwo udziału mają Mamy, których dzieci biorą udział w warsztatach.
 
8. Jakiego rodzaju są to zajęcia fitness?
Zajęcia prowadzą wszechstronne instruktorki fitness, które elastycznie dopasowują się do potrzeb ćwiczących Mam. Stąd, zajęcia w różnych szkołach, mimo, że prowadzone przez tą samą instruktorkę, mogą różnić się od siebie.
 
9. Jak się zapisać?

Uwaga! Nadal jeszcze w niektórych szkołach są miejsca wolne!
Obowiązują zapisy mailowe na adres a-besz@wp.pl. W treści maila proszę podać swoje imię, nazwisko, wybraną szkołę oraz wiek dziecka.
 
 
Zdjęcie:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
lut  03
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl